6. kolo - Písečná

Slunečné a teplé letní počasí přivítalo diváky a soutěžící 19.7.2014 na Písečanském výletišti, kde se konalo 6. kolo Gorolského poháru. Zdejší trať je nová, náběh travnatý do mírného kopečka, základna a káď jsou umístěny na zámkové dlažbě, trať opět travnatá s mírným, ale táhlým kopečkem až k terčům. Tedy další krásné a velmi napínavé kolo GP.

Jako první se na start postavily holky z Hrádku, a jak je tak vidět, tak časem 20:518s, zahájily stíhací ´´jízdu´´ na čelo tabulky GP, a tenhle útok jim vynesl pro tento den 1. místo v rámci GP.

Tak jak na domácí soutěži, tak i tady, měli problém s vodou chlapi z Nýdku a s časem 19:413s rozhodně nemůžou byt spokojení. Podobně si vedli i Český Těšín – Mosty pouze s tím rozdílem, že špatný čas způsobila rozpojená spojka na rozdělovači.

Chotěbuz nastoupila na koši s půjčeným člověkem z Písečné a po zaváhání ostatních týmu na této složité trati si časem 17,481s, připisují do tabulky GP 9 bodů za 3.místo pro tento den.

Holky z Českého Těšína - Mostů se nám představily s půjčenou savičářkou z Nýdku a po menších problémech na koši a právě na savici si připisují čas 23:506s a to jim stačí na 3. místo v rámci GP.

Domácím holkám se nedařilo, jak by se samy a ostatní domácí fanoušci přáli. Rozdělovačka bohužel neměla svůj den, ani jedna spojka se ji nepodařila, a připisují si čas až 30:881s, a to na medailové pozice v tomto kole bohužel nestačilo.

Když se zelené dresy začaly motat kolem základny, nejeden divák nebo rival zpozorněl, protože se připravoval Milíkov. Chlapům celkem Písečanské prostředí vyhovovalo a i přes to, že se umístili těsně pod stupni vítězů, budou spokojení aspoň za 12.bodů za 2.místo v rámci GP a tím pádem se stále drží na dostřel první trojci.

Holkám z Nýdku se stala skoro až neuvěřitelná a úsměvná příhoda, po odstartování jim do dráhy vběhl pes a po dobu útoku je doprovázel a různě křižoval jejich cestu. Holky však útok dokončily s krásným časem 21:063s. Od pořadatelů a rozhodčích jim byla nabídnuta možnost útok opakovat. Avšak děvčata se nakonec dohodla, že jim čas stačí a opakovat nebudou, a možná, že udělaly dobře, protože na této složité trati to byl opravdu parádní výkon, který jim nakonec vynesl 3. místo v soutěži a druhé místo v rámci GP.

Holky z Rakové si půjčily proudařku z dalšího slovenského týmu a to z Čierneho, a podle mě na to trošku doplatily, protože na Slovensku se jezdí na hodně lehké terče, kdy terč sepne jen co se voda dotkne desky. A to hrálo hlavní roli i na této soutěži. Levá proudařka zamířila přímo do středu, a terč spadnul, ale bohužel práva proudařka se ani jednou s proudem ve středu nezastavila, a tak terč ne a ne spadnou. Nakonec z toho byl nesestřiknutý terč a tudíž „Neplatný pokus“.

Domácí borci to měli rozběhnuté jako vždycky parádně, ale bohužel pravému proudaři spadl na základně kotouč a vybíhal zároveň s béčkařem. Tento hendikep se už dohnat nepovedlo a po ženách z Rakové to byl druhý „Neplatný pokus“ dne.

Horní Domaslavice prozatím v premiérovém ročníku nějak výrazně nebodovaly, a získaný čas 20:256s jim z 6.kola GP stejně jako chlapům z Rakové a Karpentné body nepřinesl.

Jak už bylo několikrát řečeno a napsáno – smolaři GP 2014 alias Dolní Lomná na startu s Písečanskou mašinou a strojníkem, útok rozběhli opět parádně, jak už jsme zvyklí v levo sestřik s časem 14:940s a v pravo prostřik až na 17:770s a to znamená přísun 8 bodů do tabulky GP.

Jako poslední z účastníků GP se připravovala v červeno černých dresech Dolní Lištná. Nenápadný útok, krásné sestřiky a čas 16:151s vynesl Dolní Lištné prvních 15 bodů do tabulky GP a tenhle tým potvrzuje, že tichá voda břehy mele. Tito bojovníci jsou jedni ze dvou účastníku GP, kteří bodovali prozatím na všech 6-ti kolech, a po Písečné se dostávají na 2. místo za Písečnou a o pouhý bod přeskakují Nýdek.

Soutěž v obou kategoriích vyhrály MSLkové Mistřovice.

Šesté kolo bylo tedy ukončeno bez zranění a větších problému. Jsme za polovinou kol GP, a jak tak sleduju, bylo velmi dobrou myšlenkou a výborným tahem do budoucna uspořádat tento celosezonní maraton, ukrývající spoustu překvapení, zvratů a výjimečných výsledků. Samozřejmě jako každý první a vlastně zahajovací ročník, i tato soutěž ukrývá ještě stále spoustu nedostatků a chyb, ale pevně věřím, že se nám ta úskalí společnými silami podaří vyřešit a s příštími ročníky všech „fo pau“ bude ubývat a kvalita jak kol tak týmů bude jen a jen stoupat.

Za GP Radek Čmiel.

« zpět