7. kolo Ohlédnutí za Karpentnou

Reportáž 7. Kolo Karpentná

Dostali jsme se za polovinu letošního ročníku a před třítýdenní pauzou jsme zajeli na soutěž do Karpentné. Kluci přípravu zvládli na jedničku a musím říct, že zde se prozatím účast v Gorolském poháru projevila nejvíce. Jak už na účasti týmů tak i na odměnách a hlavně připravenosti tratě.

Přes hrozbu „modré píšťalky“ se začalo na start jako první chystat domácí družstvo. Chlapům útok moc nevyšel a skončili s časem 21,251 s na levém proudu (pravý 20,816 s) což stačilo v konečném účtování až na desáté místo. Po nich šli na start muži z Milíkova tradičně s půjčeným proudařem. Vlastnímu proudaři se na levé straně nepodařilo chytnout na základně cečko, na které mu poté stoupnul béčkař a byla z toho pirueta jak na lední revue a výsledný čas 28,289 s na levém (pravý 18,540 s). Po klucích z Milíkova se nachystaly holky z Rakové, protože mají vlastní mašinu v poruše, půjčily si Helynku z Milíkova. Bohužel se jim útok nepodařil problémy na koši a na rozdělovači jim přinesly pěknou řádku sekund a s výsledným časem 26,146 s na pravém (levý 26,113 s) skončily až na pátém místě, s čímž určitě spokojené nebyly. Po nich se nachystal Nýdek A a předvedl solidní útok s výsledným časem 16,762 s na levém (16,222 s pravý) což je posunulo momentálně na první místo, ze kterého bylo nakonec celkové místo šesté. Dolní Líštná A dokázala, že o zbývající body v GP se bude ještě mocně bojovat, nakonec však po prostřiku na levém terči svůj útok ukončila s časem 17,073 s na pravém (15,258 s levý), což jim přisoudilo až sedmé místo v soutěži. Řepiště po problémech levého proudaře, který neudržel stabilitu a dodržel zákony pana Newtona a flákl sebou za rozdělovačem, dokončilo s časem na levém 23,174 s (pravý 22,026 s).

Po nich nastoupili muži z Rakové, opět s půjčenou mašinou a strojníkem z Milíkova. Po problémech béčkaře, který nejprve nespojil cečko proudaři a pak mu rozdělovač utekl s béčkem, sestříkli s časem 23,274 s na levém (pravý 22,438 s). Béčko Dolní Líštné útok příliš nezvládlo a sestřik na levém terči 27,917 s (pravý 16,257 s) jim předurčil až čtrnácté místo v soutěži a první místo v prostřiku mezi dvěma terči, když o pár vteřin překonalo i prostřik Milíkova s gymnastickou vložkou. Poté už se na základnu postavily konečně nějaké další ženy a to dámy z Nýdku. Ty předvedly útok na bodované pozice a na třetí místo jim stačil čas 22,092 s na pravém (levý 20,791 s). Muži z Nebor po soutěžích moc nejezdí a předvedli útok ukončený v čase 23,947 s na pravém (23,653 s levý), který jim zajistil třináctou příčku v soutěži. Po nich šli na start muži z Ropice. Na soutěžích je také moc nevídáme tak jsme byli zvědavi, co chlapi předvedou. Po problémech na základně, kdy se béčkaři stále nedařilo nachystat spoj na mašinu, museli být kluci vyhnáni od základny na start, aby nepřekročili časový limit. Ulitý start a dotknutí se materiálu na základně, jim dle pravidel PS, umožnilo si materiál znovu nachystat. Přesto se klukům nepodařil útok, tak jak by si asi představovali a sesadili Dolní Líštnou B z královské pozice v prostřiku, když pravý sestříkl v čase 34,425 s zatímco levý s časem 22,212 s už pomalu motal céčka.

Na start šli kluci z Písečné s odhodláním udržet vedoucí průběžnou pozici v poháru. S časem na pravém proudu 14,463 s by to možná šlo ale prostřik levého proudu na 15,884 s je posunul celkově až na třetí místo v soutěži a druhé v rámci GP. I to jim ale s přehledem stačí na udržení vedoucí pozice v průběžném pořadí. Po písečné nastoupil Nýdek B a předvedl útok s výsledným časem 20,467 s na levém a 19,907 na pravém terči. Pak už se chystali chlapi

z Chotěbuze, kterým začátek sezóny příliš nevyšel a své ambice předvedli až na minulém kole v Písečné, kde obsadili třetí místo v rámci GP. I zde se jim útok celkem vydařil a čas 16,360 s na levém a 15,547 s na pravém proudu, jim přinesl opět bronzovou pozici v rámci GP a devět bodů do průběžného pořadí.

Světle modré dresy a dozor trenéra a managera byly předzvěstí toho, že se o body pokusí zabojovat holky či dámy z Písečné. Ty ukončily útok sestřikem na levém 24,419 s a na pravém 23,891 s. Mašinu z Písečné se slušivým nástřikem vystřídal Dimitrij z Mistřovic a kluci nenechali nikoho na pochybách, že MSL nejezdí jen pro legraci. Výsledem byl nejrychlejší sestřik na pravém 14,307 s a i s velkým prostřikem na levém 15,678 s to klukům bohatě stačilo na místo první. Po Mistřovicích se na základně opět objevila mašina z Písečné, tentokrát však hnala vodu klukům z Dolní Lomné, kteří mají svou mašinu v servisu. Kluci mají natrénováno, což předvádí celou sezónu, a když si nevezmou krátké hadice, tak z toho bývá většinou velmi dobré umístění. Tady tomu bylo nejinak, čas levého 15,170 s by stačil i na první místo, ale prostřik na pravém a výsledný čas 15,861 s stačil až na celkově druhé místo v soutěži a na první v rámci GP, což kluky opět posunulo do blízkosti medailových pozic. Kluci z Horních Domaslavic si do kopce půjčili mašinu z Nýdku, ovšem nikdo jim asi neřekl, že má přezdívku béčkožrout, a že udělala kontrolu kvality všech béček používaných v Nýdku na soutěžích, a že málokteré obstálo se ctí nebo vcelku. Ani originálně navázané hadice prubu nevydržely a svléknutí hadice z půlspojky pro kluky znamenalo NP tzn v překladu Někdy příště.

Po nich měly startovat holky z Mistřovic, ale odstoupily kvůli zranění jedné členky, z kolegiality ke kamarádce nevyužily možnost půjčit si cizí závodnici a zapsaly si NP. Chlapi z Českého Těšína Mostů taky začátek sezóny příliš nezvládli a vystrčili růžky až druhým místem v Nýdku. Přesto figurují na dostřel medailových pozic, a proto bojovali s tratí v Karpentné s cílem urvat co nejvíce zbývajících bodů pro sebe, bohužel sestřiky na levém 16,448 s a na pravém 15,618 s jim přinesly pouze páté místo v soutěži a čtvrté v rámci GP.

Ženy z Hrádku střídají dobré výsledky s těmi méně dobrými, někdy dalo by se říci až špatnými, ale na Karpentnou si nechaly ten dobrý a téměř shodné sestřiky 21,530 s na levém a 21,508 s na pravém jim zajistily první místo v soutěži žen. Po nich se pustili do boje muži z Horního Žukova, ale časem 18,352 s na levém a 18,414 s na pravém nebyli úplně nadšení, také proto, že je to posunulo až na osmé místo v soutěži. Nějakou dobu už lehce pršelo a přes prosby některých závodnic nebylo ani ženám z Českého Těšína Mostů umožněno startovat v bundě nebo pláštěnce. Naštěstí se nad nimi slitovala časomíra, a protože výstřely pro ukončení útoku nebyly prokazatelně slyšet, protože ani já jsem je u kádě neslyšel, mohly holky svůj pokus zopakovat po mužích z Hrádku. To už bylo počasí lepší a holky ukončily svůj druhý pokus s časem 22,067 s na levém terči a 21,683 s na pravém terči. Což jim ve výsledku zajistilo druhou pozici v soutěži a udržení průběžného pořadí. Mezi jejich dvěma pokusy zaútočil Hrádek ovšem útok se nepovedl a časy 42,478 s na pravém a 39,113 s je posunuly až na chvost výsledkové listiny.

Soutěž tedy zakončil opakovaný útok holek z Českého Těšína Mostů a chvíli to vypadalo, že na vyhlášení se ukáže opět i kousek sluníčka. Tak skončilo sedmé kolo předáním cen a začala pauza na potrénování, případné nutné čerpání dovolenek s drahými polovičkami, aby mohl

finiš, který proběhne ve zběsilém tempu, proběhnout relativně v klidu. Příští soutěž se koná v Milíkově 16 srpna a potom budou následovat Horní Domaslavice, Noční soutěž v Hrádku a na závěr v Českém Těšíně Mostech. V den konání soutěže v Hrádku pořádá účastník GP Raková ze Slovenska svou pohárovou soutěž, na kterou jsou všichni srdečně zvaní. Soutěž proběhne od 13 hodin v areálu zdraví Pod Hribom.

Tímto se loučíme s letošní Karpentnou a na shledanou zase za rok.

« zpět