8. kolo Milíkov

Po třítýdenní pauze nabral kolotoč Gorolského poháru znovu na obrátkách a nejen několika divákům se z toho až protočily panenky. Milíkov opustil své tradiční útočiště ve stínu areálu „U potoka“ a v rámci pokusu o zlepšení návštěvnosti soutěže se přesunul na hřiště TJ Milíkov. Tento krok se ukázal jako lichý a kromě soutěžních mužstev a pár skalních příznivců byla návštěva mizivá. Možná se na tom podepsalo i počasí, které ukázalo svou žertující tvář a střídalo sluneční paprsky s deštěm v míře větší než hojné. Trať byla připravena dobře, pod základnou koberce a tak se do útoku mohly pustit první týmy.

Chlapi s Horních Domaslavic se už asi viděli na plackovém festivale a s časem 22,43 s na LP (PP 19,61) určitě nebyli spokojeni. O to víc byli překvapeni, že i tento čas jim přinesl letošní největší bodový zisk v rámci GP a to rovných osm bodů za 4. místo, který je vykopl na průběžné deváté místo za Hrádek, na rozdíl pouhých dvou bodů. Po nich nastoupili muži z českého Těšína Mostů, s půjčeným levým proudem z Písečné a strojníkem z Milíkova, předvedli slušný útok s časem 16,15 LP (15,71 PP), což jim přineslo druhé místo v soutěži i druhé místo v GP a po vlažnějším úvodu sezóny se zle dotírají na chlapy z Milíkova, kteří nepředvádí medailové žně, ale vytrvalý sběr třetích a bramborových míst je stále drží na průběžné páté pozici. Chotěbuz muži dokončila s časem LP 26,97 (26,23 PP) a toto jim přineslo pouze pět bodíků do tabulky. Poté se již připravily ženy z Lučiny a předvedly hezký útok s výsledkem 25,70 PP (25,56 LP), což je vyneslo na sedmé místo mezi ženami. Průběžně vedoucí dívčiny z Českého Těšína Mostů nechtěly nechat nic náhodě a pokusily se soutěž opanovat s časem 22,13 LP (21,42 PP), proti čemuž byly Raková s Hrádkem a tak se holky umístily až třetí, ale přesto si udržely vedení v rámci GP.

Ženy z Chotěbuze si letos GP oťukávají, aby věděly, jak moc musí potrénovat, než to letošním účastnicím natřou. Mokrá trať jim však moc nesvědčí a po problémech pravé proudařky končí s neplatným pokusem. Po holkách z Chotěbuze se na start postavilo domácí družstvo z Milíkova a za ukrutného řevu všech šesti fanoušků dokázali i v narychlo slátané sestavě s půjčeným levým proudařem z Klokočova, pravým proudařem z Nýdku a strojníkem vytáhnutým dvě minuty před startem ze stánku, dosáhnout na čas 16,98 PP (16,92 LP), což je posunulo na třetí místo v rámci GP a páté místo v soutěži, čímž chlapi trochu zbrzdili drtivý finiš Českého Těšína Mostů, který je chce o páté nebo dokonce nějaké lepší místo obrat. Muži z Písečné s proudařem z Českého Těšína Mostů a košařem z Hrádku rozběhli svůj útok až moc rychle a nesehranost koše s nápichem si vyžádala krutou daň a chlapi dosáhli až na čas 26,68 LP (25,75 PP), což jim přináší pouze pět bodů do tabulky, a po vřelé diskusi, kůň nejasné barvy, z Nýdku se na ně dotáhl na rozdíl pouhých sedmi bodů.

Lučina bohužel svůj útok nedokončila a odváží si z Milíkova NP a pár pěkných fotek v novinách. Mužům z Hrádku první pokus časomíra neuznala a rozhodla se nespustit, takže se chlapi museli nachystat znova a po ženách z Rakové ukázali čas 25,67 LP (24,00 PP), což jim přineslo šest bodů do tabulky a trochu zmírnili atak Horních Domaslavic na svou průběžnou osmou pozici. Mezi útoky Hrádku se předvedly holky z Rakové, a jak jsem již naznačil dříve, nechtěly se smířit s vítězstvím holek z Českého Těšína Mostů, a proto ukázaly drápky. Zabojovaly a s časem 21,12 LP (19,81 PP) urvaly pro sebe deset bodů za první místo v GP a také v soutěži. Po Hrádku nastoupily ženy z Nýdku, s klukem na koši a náběrem z Písečné holky sestříkly terče v čase 24,02 LP (23,21 PP).

Holky z Hrádku po dvou prvních místech v řadě na třetí průběžné pozici v GP nenechaly nikoho na pochybách, že se o body svede ještě velká bitva. Nakonec s rozdílem pouhých dvou setin skončily druhé 21,14 PP (20,96 LP) za holkama z Rakové a druhé místo v GP je dotáhlo na rozdíl pouhého bodíku na druhé holky z Nýdku a pětibodový rozdíl na první holky z Českého Těšína Mostů. Muži z Klokočova loni v Milíkově druzí předvedli na letošní podmínky velmi pěkný útok a sestřiky 16,61 PP (15,96 LP) jim přinesly neoblíbenou bramborovou pozici, když posunuli Milíkov na nově pojmenovanou okurkovou pozici tj. pátou.

Poté již se na startu chystal různobarevný kůň letošního ročníku z Nýdku. Chlapi trénují pravidelně a je to na výsledcích znát. Na soutěži v Milíkově ukázali všem záda a s téměř půl vteřinovou mezerou posunuli Český Těšín Mosty na druhé místo. Sestřiky 15,56 LP (15,51 PP) byly pouze o desetinku lepší než loni a přesto je to posunulo proti loňsku o čtyři místa na pozici zlatou a tím setřeli dosavadní velký náskok Písečné na prvním místě. Průběžně třetím chlapům z Dolní Líštné A se útok pranic nepovedl a po problémech na koši dosáhli pouze na čas 22,79 PP (22,41 LP). Holkám z Písečné se nedaří prodat to, co mají natrénováno a bez dohledu managera, který se „flákal“ někde na svatbě, se pravé proudařce nepodařilo dotáhnout a sestříknout pravý terč a holky vybojovaly opět pouze bodů pět. Po nich odstartovalo béčko z Dolní Líštné a ukázalo áčku, jak se to dělá. Čas 16,36 LP (16,36 PP) jim stačil na poslední medailovou příčku.

Muži z Rakové s půjčeným košařem z Milíkova předvedli útok s výsledným časem 26,79 PP (25,67 PP) což jim přineslo opět jen minimální bodový zisk do průběžného pořadí. Chlapi z Ŕepiště sestříkli v pěkném čase na pohled a to rovných 18,00 PP (17,31 LP) což je vzhledem k ostatním časům, ale příliš nenadchlo, protože skončili až na 7. místě. Ženy z Místku Bahna do Milíkova jezdí tak nějak ob rok ale kobylkám své mašiny asi daly dobrý obrok a mašina jim dotlačila vodu do terčů 24,22 PP (23,11 LP), což jim však stačilo pouze na šesté místo.

Na kluky z Karpentné si letos sedla smůla a ani střídání deště se sluníčkem ji z nich na Milíkově neodlepila, chlapi po obrovském prostřiku na pravém proudu 32,83 PP (18,54 LP) skončili zase jen s pěti body do poháru, ač sestřik levého by jim stačil i na osm bodů za čtvrté místo. Žluté dresy žen z Ropice jsem letos na soutěži ještě neviděl a asi se sluníčku líbily, protože se na ně usmívalo, nicméně rozhodčímu se nelíbilo, že po velmi pěkných sestřicích nebyl stále koš naadjustován na své pozici a holkám to přineslo NP.

Žlutá se vystřídala se zlatou a to zlatou barvou přileb mužů z Místku Bahna. Ti předvedli čas 47,99 LP (20,62 PP) a odnesli si pouze první místo v prostřiku. Muži z Gutů se účastní soutěží letos sporadicky, ale v Milíkově předvedli, že se s nimi musí počítat, nebýt prostřiku pravého 34,10 PP (22,84 LP) mohli se umístit na desátém místě v soutěži. Muži z Nebor začali jezdit celkem pravidelně a jsou stále na vzestupné vlně, čas 24,84 PP (22,66 LP) jim přinesl v silné konkurenci pěkné jedenácté místo. Horní Žukov do Milíkova jezdí pravidelně a chlapi slíbili útok na první místo. Po problémech na rozdělovači a pozdější vodě pro pravého proudaře však dokončili s časem 17,81 PP (16,01 LP) což je sesunulo z druhého místa na nehodnocené šesté místo.

Po nich nastoupily holky s Horního Žukova a sestřiky 23,33 PP (22,21 LP) je vyhouply na bramborovou pozici. Muži z Horních Tošanovic si půjčili rozdělovač z Horního Žukova a ten předvedl, že růžový dres s nápisem „Minule jsem zajebal a jsem ostuda týmu“ obléknout nechce. Chlapi přesto dokončili s časem 24,90 PP (19,39 LP). Tento čas jim stačil na dvanácté místo v soutěži. Poslední se na start postavili chlapi z Dolní Lomné, krásně rozběhnutý útok, ale levý proudař pokazil klukovinou, a když viděl, že pravý nedotáhl, nasměroval svůj proud na jeho terč, což chlapům přineslo NP a velké komplikace v bojích o celkové medailové umístění. Do patnácti minut proběhlo vyhlášení výsledků za bídné účasti družstev, kdy ze šesti poháru nebylo čtyři komu předat. Soutěž poznamenaly vrtochy počasí, i když posledním družstvům už sluníčko přálo, to už ale zmoklé trávě příliš nepomohlo. Děkujeme všem za účast a snad bude příští rok zase slunečno.

Připomínám, že 23. v sobotu se bude bojovat o další z poslední trojice bodů do poháru v Horních Domaslavicich. Těšíme se na viděnou

Jirka

« zpět