Zakončení GP 2014

Zakončení GP 2014

Čas hrozně letí, už je konec „zimních hasičských prázdnin“ a já se Vám téměř po půl roce znovu ozývám a to, abych zrekapituloval rok předešlý, který se nám krásně promítl v zakončení Gorolského poháru 2014. Zakončení se konalo v Nýdku, kde se domácí hasiči postarali o prostory, které zpříjemnili tematickou výzdobou, ochotného DJ, chutné jídlo a samozřejmě o občerstvení a to ať alko či nealko, dle chuti a přání.

Tento večer, který se konal 25.10.2014 začal v příjemném duchu uvítání všech zúčastněných, pronesením několika úvodních slov, přestavení všech sponzorů, kteří nás sezonou provázeli a uvedením několika zajímavostí o sezóně. Celým večerem nás provázel Tomáš Vitásek, který se s vervou zhostil role moderátora.

Po znělce GP pro rok 2014, kterou stvořila má maličkost, přišlo konečně na řadu tolik očekávané vyhlašování umístění, nejdříve kategorie žen. Jako první se na podium postavily děvčata z Písečné, které obsadily hezké páté místo a jako cenu útěchy dostaly medaile alespoň fidorkové. A jak jsem se později dověděl, byly velmi chutné. J Nepopulární bramborové, tedy čtvrté místo obsadily děvčata z Nýdku a po klipu, který reprezentoval jejich tým si i ony vyšly na pódium pro fidorkové medaile. Bronzové medaile si pro letošek vysloužily děvčata z Rakové, stříbrné holky z Hrádku, a konečně vítězkami a držitelkami prvního místa a zároveň putovního poháru se staly děvčata z Č.T. – Mostů.

Po vyhlášení úspěchů něžnějšího pohlaví jsme plynule přešli na vyhlašování kategorie mužů. Na 11. - 6. místě se umístily tyto týmy. Jako 11-tí se umístili chalani z Rakové, 10-tí kluci z Karpentné, 9-tí kluci z Hrádku, 8-mí z Horních Domaslavic, 7-mí z Chotěbuze a 6-tí kluci z Českého Těšína – Mostů. Na 5. místě se umístil Milíkov, 4. místo po všech peripetiích a nezdarech vybojovali kluci z Dolní Lomné. A myslím nejnapínavější a plné zvratů bylo kolo poslední, které nám dokonale zamíchalo pořadím právě na předních příčkách, pro některé k radosti, některým spíše ke smutku. Na třetí místo se propadli kluci z Nýdku, ale pohár i medaile přebrali s úsměvem, krásné druhé místo obsadili pánové z Dolní Lištné. A konečně pro nádherné zlato si vystoupali borci z Písečné, kteří si své vítězství už předslavili právě na kole posledním, kde se jejich neporazitelnost potvrdila. Na pódiu si přebrali nejen medaile a pohár za první místo, ale i krásný putovní pohár za GP 2014.

Součástí posledního kola bylo zpestření ve formě dotazníku, nebo chcete-li hlasovacích lístků, které si každý tým poctivě a pečlivě vyplnil. Následně bylo mým úkolem všechny lístky sesbírat, body a jména sečíst a vyhodnotit, kdo byl na kterém postu nejlepší. Která soutěž se nejvíce líbila, kdo má nejlepší stroj, a naopak kdo jej má nejkrásnější. Dále byl volen, nejsympatičtější tým, černý kůň pro rok 2015, MISS a MISSÁK (sympaťák) sezony 2014 a v neposlední řadě osobnost GP 2014. Celé toto vyhlášení byla taková ta milá a příjemná perlička na závěr, závodníci do poslední chvíle netušili komu, který post připadne, a o to byly reakce srdečnější a sál více burácel v potlesku a ovacích. Atmosféra byla nepopsatelná, až mnohdy přecházel mráz po zádech.

Po vyhlášení poslední ankety bylo ještě jednou poděkováno všem účastníkům sezony 2014 a to ať soutěžícím, rozhodčím či sponzorům, ale také všem, kteří přiložili ruku k dílu a to jakýmkoliv způsobem. Po všech slovech díků jsme už jen plynule přešli k oslavám a volné zábavě, které pro mnohé trvaly do brzkých ranních hodin.

Pro shrnutí takhle vypadá ALL STARS týmu mužů 2014:

Koš – Wladyslaw Sikora - Písečná  

Savice – Jan Sikora - Písečná

Stroj- Tomáš Benek - Písečná

Béčka – David Jaš - Dolní Lištná

Rozdělovač – Vít Grochol - Milíkov

Levý proud – Tomáš Szotkowski - Písečná

Pravý proud – Jakub Gryč - Č. T. - Mosty

ALL STARS týmu žen 2014:

Koš – Simona Čanecká - Raková

Savice – Lenka Svidrová - Nýdek

Stroj – Karin Lipková - Nýdek

Béčka – Aneta Krenželoková - Písečná

Rozdělovač – Barbora Jindřichová - Písečná

Levý proud – Nela Lupineská - Písečná

Pravý proud – Anna Vyšinská - Raková

A doplňkové ankety vypadají takhle:

Nejlepší soutěž – Písečná

Nejsympatičtější tým muži – Milíkov

Nejsympatičtější tým ženy - Raková

Největší překvapení muži – Milíkov

Největší překvapení ženy – Raková

Černý kůň pro rok 2015 muži – Dolní Lomná

Černý kůň pro rok 2015 ženy – Raková

Nejhezčí mašina – Nýdek

Nejlepší mašina – Písečná

MIISS GP 2014 – Barbora Jindřichová

Sympaťák GP 2014 – Tomáš Szotkowski

Osobnost GP 2014 – Radek Čmiel

Slova závěru…Nyní se už jen můžeme těšit na sezonu novou, která nám již dosti slyšitelně klepe na dveře. Na nové soutěže, nové týmy, nove tváře, samozřejmě i na ty tváře,které již známe J Určitě se budeme těšit na jedno z prvních soutěžních kol GP, kde se nám představí námi zvolené ALL STARS týmy a určitě to bude stát za to. Tak tedy opět brzy na viděnou již v nové sezoně 2015

Za GP Radek Čmiel.

« zpět