ZAČÍNÁME !!!

Tak jsme se dočkali,

už v neděli 31.5.2015 nám začíná 2. ročník Gorolského poháru v Dolní Lištné.

Tento ročník bude jiný, hlavně co se počtu účastníků týče.První ročník byl zkušební, měl 16 účastníků (11 v mužské a 5 v ženské kategorii). Letošní se nám rozrostl, a to v mužské kategorii na 15 týmů a v ženské kategorii na týmů 10.Setkáme se s konkurencí ze strany ex-MSLkových týmů, které se do letošního ročníku GP přihlásily, a věřím, že prověří kvality a připravenost všech i sami sebe.GP se nám rozšířil, a to nejen na území naší republiky, ale i za její hranice. K našim „braťom“ Slovákům z Rakové se přidali i muži z Čierneho. Z okrsku přehrada přibudou Dolní Domaslavice, k vicemistrům z Dolní Lištné se přidaly jejich něžnější polovičky, místo holek z Písečné se přivítáme s děvčaty z Chotěbuze. Dále se do letošního ročníku přidali muži i ženy z Lučiny a Horního Žukova.

Co se týče sborů účastnících se prvního ročníku, můžeme se těšit na tváře známé i zcela nové. Prozatím se ve slibné formě ukazují holky i muži z Nýdku, kteří si letos budou chtít šáhnout o něco výše, než tomu bylo loni. Pozadu nebudou ani Č.T.-Mosty, které už letos daly nízkou patnáctku. V obměněné sestavě (minimálně na proudu) se nám představí holky z Hrádku i muži Milíkova a s novou mašinou by měl vyběhnout Chotěbuz.

Letošní rok se nebude konat soutěž v Karpentné, která byla nucena z technických důvodů svou soutěž zrušit. Uvidíme, jak se vyběhali mladí proudaři z Hrádku.A určitě jsme zvědaví, jak se bude dařit obhájcům putovních pohárů z Písečné a Č.T. - Mostů a také zda Dolní Lomná společně s holkama z Rakové potvrdí „titul“ Černého koně.

Letošní ročník bude opravdu zajímavý, určitě plný zvratů, očekávání a překvapení a v konkurenci, která se nám poskládala, nenechá žádné hasičské srdce klidné a usínající na vavřínech.

Ať vyhrají ti nejlepší a hlavně s radostí a bez zranění si celou sezonu společně užijeme.

Za GP Radek Čmiel.

« zpět