1. kolo GP 2017 - Dolní Líštná

Konečně jsme se po dlouhé zimě dočkali dalšího, už 4.ročníku, Gorolského poháru. První kolo se jako tradičně konalo v Dolní Líštné, avšak místo neděle, jak tomu bývalo v minulých letech, nás hasiči z Líštné uvítali již v sobotu. Počasí vyšlo krásně a mohli jsme se tak těšit na příjemně strávené odpoledne.

Nesmíme opomenout zmínit i drobné změny v pravidlech GP. Nedošlo k žádným výraznějším změnám. Jedna ze změn se týkala zkrácení doby přípravy na základně z původních 5 minut na minuty 4. Soutěž se tak o několik desítek minut urychlí, vzhledem k počtu startujících je tato změna téměř všemi vítaná.

V letošním ročníku jsme uvítali pár nových týmů, ale také jsme některé z loňských účastníků bohužel na startovní listině nezahlédli. K mužům se letos přidali pánové z Dolní Lutyně, Chotěbuze a Karviné-Hranic,ze seznamu účastníku ale zmizeli muži z Rakové (SK) a z Horních i Dolních Domaslavic. V ženské kategorii došlo k vícero změnám. Odhlásily se slečny z Karviné-Hranic, Hrádku a Rakové. Odešly také ženy z Chotěbuze, ale jejich tváře jsme mohli zahlédnout v nově přihlášeném družstvu ze Zpupné Lhoty. Suma sumárum, letošního ročníku se zúčastní 9 ženských a 16 mužských týmů.

A teď se konečně přesuneme k výkonům a průběhu celé soutěže. První kolo GP zahájily na domácí půdě ženy z Dolní Líštné, dosáhly krásného času na pravém proudu 16,501s který se stal nejrychlejším setřikem v krátké historii GP, ovšem zamotaná hadice levé proudařky zdržela vodu a výsledný čas byl 18,104s. Za tento čas holkám náleželo 4. místo a svým výkonem všem ukázaly, že letos opět míří na nejvyšší příčky. Jako další na startu vyčkávali muži z Horního Žukova, čas 15,414s jim vynesl 7. místo v tabulce. Následovali jedni z mnoha favoritů a to muži z ČT-Mostů. Předvedli nádherný výkon, téměř shodné sestřiky terčů a tak s časem 14,301s získali 1. místo. Ženy z Horního Žukova dosáhly času 22,101s a umístily se v tabulce na 8. místě. Dalšími favority letošního ročníku se stali muži z Dolní Líštné a časem 15,139s si vysloužili průběžné 5. místo. Pánové z Karviné-Hranic si bohužel za svůj výsledný čas 18,686s zasloužili 13. místo a po jejich nepovedeném útoku následovalo několik dalších nezdarů. Smůla se nalepila i na muže z Písečné, jenž mají letos silnou sestavu a určitě budou chtít stát na konci sezony na nejvyšších příčkách. Po zaváhání strojníka dosáhli času 19,508s a 14.místa v tabulce. Dalším smolným týmem byli muži z Chotěbuze, jejich výsledný čas dosáhl hodnoty 35,775s. Tým žen ze Zpupné Lhoty prolomil smůlu a svým časem 18,823s zaujmuly 5. místo v tabulce průběžného pořadí. Následovalo několik slušných výkonů v obou kategoriích. Mistřovičtí muži nás utvrdili v tom, že jsou stále ve hře o titul mistrů GP a s časem 14,993s brali 3. místo. O chlapech z Karpentné víme, že jsou soutěživí a jsou schopní dát do svých výkonů všechno. Tentokrát se jim to vyplatilo a usadili se v tabulce na 2. místě s časem 14,822s a my jim přejeme, aby se udrželi. Písečná letos opět oplývá dvěma ženskými týmy, což je závidění hodné. Holky z týmu B i přes drobné změny v sestavě předvedly krásný výkon, časomíra se zastavila na hodnotě 18,042s a prozatím jim patří 3.příčka. Následovala přehlídka dalších ženských týmů, Mistřovice opět ukázaly svoji stabilitu a sílu a ukázaly nám, že titul mistryň GP jim patří právem. Získaly s časem 17,809s 1. místo. Bohužel druhý ženský tým z Písečné nedosáhl tak dobrého výsledku, po uzavření levého kloubu na rozdělovači byl výsledný čas až 32,073s, na pravém proudu dosáhly ale krásného času 18,340s. Snad budou mít příště více štěstí. Nýdecké ženy se ukázaly taky s drobnými změnami v týmu, ale vypadá, že změny jim prospěly a umístily se na 6. příčce s časem 19,136s. Holky z ČT-Mostů už soutěží v GP 4. rokem a podávají stále stabilní výkony. Krásně rozběhnutý útok jim zajistil průběžnou 2. pozici v tabulce, časomíra ukázala výsledný čas 17,912s. Chlapi z Nýdku si svým časem 15,390s zajistili 6. místo, stejně jako jejich něžnější polovičky. Marklovičtí muži dosáhli času 15,534s. Dolní Lutyně jako nováček GP se představili v celku solidním časem 15,475 s. Posledním dívčím družstvem v soutěži byly Karviná-Louky, jejich útok byl bez komplikací a časomíra se zastavila v čase 19,962s. Hrádek muži předvedli výkon s konečným výsledkem  16,121s. Pánové z Milíkova nedosáhli času, který by si představovali, výsledek 17,083s jim zajistil 12. příčku. Letos můžeme vidět v GP pouze jeden slovenský tým, a to muže z Čierného. Ne moc povedeným útokem s časem 16,112s získali v tabulce 10. místo.Jako jedni z posledních v celé soutěži se představili chlapi z Karviné-Louk. Předvedli pěkný útok s výsledným časem 15,135s.Poslední startujícím týmem byli muži z Dolní Lomné, kteří jsou doslova ještě teagneři a troufám si říci, že do 2 až 3 let budou prohánět ty nejlepší. Bohužel nespojení béček znamenalo až čas 30,575 s což stačilo pouze na body za účast.

Celá soutěž proběhla bez potíží, bez žádných připomínek. Výkony se nám zase oproti minulým ročníkům zlepšily a určitě se máme letos na co těšit. Všem přihlášeným přejeme mnoho štěstí a žádná zranění. Další kolo se chystá v Dolní Lomné, 10.6. od 13.00h. Brzy naviděnou!