Písečná 2017 - 6.kolo

Po víkendu, kdy měl Gorolský pohár naplánována hned dvě kola: v Nýdku a v Čiernem, nás tentokrát čekal víkend o poznání méně náročný. Jako už každoročně v polovině července zavítaly soutěžní týmy na Písečnou, kde se odehrálo 6. kolo letošního ročníku GP.

S úderem druhé hodiny se na základně začali připravovat domácí muži. Problémy s mašinou z minulého týdne byly naštěstí díky včasné opravě ty tam a tak domácí muži jistě pomýšleli na nejvyšší příčky. O trochu pomalejší voda se na zdejší trati nejeví jako úplná nevýhoda a tak proudaři zaklekávají na čáře. Bohužel pravý proudař prostříkal na výsledných 16,27 (vlevo se čas zastavil na 14,94), což stačí Písečné na konečné 6. místo. Po domácích mužích si základnu připravily holky z Albrechtic.  Rovněž chytře načasovaná voda znamená, že se časomíra zastavila na hodnotě 17,39, čímž holky z Albrechtic vytvořily nový traťový rekord a pokořily tak všechny ženské týmy, které doposud na trati startovaly (výborný počin, vezmeme-li v potaz, že v roce 2011 hostila Písečná kolo Moravskoslezské ligy)! Jako třetí startovaly Mistřovice, letošní suverén mužské kategorie. I na Písečné pokračovali ve výborných výkonech a za čas 14,80 brali druhé místo. Mistřovicím letos v mužské kategorii opět více než zdatně konkurují chlapi z Mostů u Českého Těšína, kteří si z Písečné odvezli plný počet bodů za první místo (čas 14,74) a putovní pohár starosty obce, neboť zde triumfovali potřetí za sebou.  Po Mostech patřila základna Marklovicím. Pravý proudař měl sraženo v čase 15,70, nicméně prostřik nalevo přisoudil Marklovicím sedmé místo za výsledný čas 16,59. Po Marklovicích šel na řadu Milíkov, který po problémech na rozdělovači dokončil svůj útok v čase 22,94 a zapsal si 15. místo.

Jako sedmé se na startovní čáru postavilo domácí ženské Áčko. Bohužel pro Písečnou, levá proudařka byla dál od terče a to znamenalo výsledný čas 31,98 a 10. místo. Následovaly holky z Mistřovic, které se časem 18,21 zařadily na druhé místo. Půjčená levá proudařka (z Mostů u Českého Těšína) si zapsala na zdejší náročnou trať skoro až neuvěřitelný čas 16,76. Útok se naopak nepovedl holkám z Mostů u Českého Těšína. Problémy na koši a rozdělovači znamenaly čas 48,96 a 12. místo. První desítku uzavřel Horní Žukov muži. Béčkař nedal vypůjčenému proudaři z Mistřovic spojku, a tak bral Horní Žukov 14. místo za čas 22,42. Následovala série pěti ženských týmu v řadě, kterou začaly holky z Nýdku, jež si za čas 22,52 připsaly sedmé místo. Po Nýdku se na základně připravily ženy z Karviné Louk. Po prostřiku na levém proudu se musely holky spokojit s pátým místem a časem 19,24. Třináctý šel na řadu leader ženské kategorie a to holky z Dolní Lištné. Stejně jak u předchozího útoku opět prostřik na levém proudu a čas 19,76, který stačil na 6. místo (napravo sraženo za 17,57!). Po Dolní Lištné si základnu připravily domácí holky, tentokrát Béčko. Levé prodařce vypadla proudnice z ruky, což znamenalo výsledný čas 30,43 a 9. místo. Sérii ženských týmu uzavřely holky z Horního Žukova. Napoprvé jim praskla hadice a tak svůj útok opakovaly. Po prostřicích na obou terčích, přičemž nalevo to bylo výraznější, dokončily útok v čase 22,59, což stačilo na 8. místo. Následovali chlapi z Dolní Lištné. Bohužel opět jako už poněkolikáté ten den prostřik na levém proudu, a to znamenalo pro chlapy z Dolní Lištné čas 16,72 a a 8. místo.

Přesně v polovině startovního pole se představily ženy ze Zpupné Lhoty, kterým čas 18,95 vynesl 4. místo. Nejvyšší příčky v mužské kategorii chtěli jistě atakovat i muži z Karviné Louk. Čas pravého proudaře by jim vynesl třetí místo, na levém proudu ovšem proudař prostříkal a tak z toho bylo 17,11 a 9. místo. Jako devatenáctý startoval Nýdek, který si odnesl 12. místo za čas 19,43. Po Nýdku startoval pořadatel předcházejícího kola GP, chlapi z Čierneho. V celku podařený útok a čas 16,08 jim vynesl průběžné 3. místo. Ovšem hned následující tým ze Zpupné Lhoty tento čas o 5 setin překonal a odsunul Čierne těsně pod stupně vítězů. Paradoxně i Zpupnou Lhotu málem odsunul následující tým. Pravý proudař z Karviné Hranic totiž srazil terč v čase 16,02. Bohužel nalevo další prostřik zapříčiněný uzlem na hadici a výsledný čas 18,90 znamenal 11. místo. Po Karviné Hranicích se představili chlapi z Vyšních Lhot. Po výběhu ze základny vypadl rozdělovač z rukou, nicméně to nebyl hlavní důvod méně podařeného útoku než by si chlapi představovali. Levému proudaři totiž následně vypadla proudnice a tak se Vyšní Lhoty musely spokojit se 17. místem za čas 30,48.

Se startovním číslem 24 se představili muži z Dolní Lomné, kteří v celkovém součtu obsadili 10. místo s časem 17,24. Po Dolní Lomné se dal čekat útok na bednu v ženské kategorii, jelikož se na startu připravily ženy z Karviné Hranic. Holky předvedly krásný útok a čas 17,86 jim vynesl konečné druhé místo. Následovali chlapi z Chotěbuze, kterým čas 16,21 stačil na 5. místo. Po Chotěbuzi šli na start muži z Hrádku. Levý proudař později zaklekl, tlak vody ho otočil a tak si Hrádek připsal čas 30,95 a 18. místo. Předposledním týmem v ženské kategorii byly ženy z Mostů u Jablunkova. Problémy na rozdělovači znamenaly 11. místo s časem 39,81. Karpentná má letos velmi pěkně rozjetou sezonu, bohužel na Písečné si vybrali kus smůly. Pravý proudař zapsal čas 15,55, ovšem proudař nalevo v domnění sestříknutého terče a rozsvíceného světla odklonil proud a tak si Karpentná připsala pouze neplatný pokus. Posledním týmem, který mohl promluvit do pořadí v rámci GP, byla Dolní Lutyně. Pěkně rozběhnutý útok překazila svlečená hadice ze spojky a bohužel stejně jako Karpentná neplatný pokus.

Čtvrtou desítku startujících týmu otevřeli chlapi z Mostů u Jablunkova. Bečkař trochu zdržel proudaře a to znamenalo pro Mosty 13. místo za čas 20,59. Následovaly Kojkovice, které po problémech pravého proudaře dosáhly času 22,93 a připadlo jim 16. místo. Posledním ženským týmem na startu byly holky z Hrádku, které si bohužel připsaly NP. Neplatný pokus si připsali rovněž muži z Horní Lomné, kteří zároveň uzavřeli startovní listinu.

K radosti všech se 6. kolo letošního ročníku obešlo bez zranění. I slibované přeháňky se soutěži naštěstí vyhnuly a tak mohli být pořadatelé a soutěžící (někteří samozřejmě více a někteří méně) spokojeni. 6. kolo je minulostí, GP vstupuje do své druhé poloviny a soutěžící se už mohou připravovat na kolo další, které je na programu v sobotu 22. července v Karviné Loukách. 

« zpět